Obsah

Čistota nášho okolia

Typ: ostatné
Vytvorme si spoločne krajšie prostredie

Prosíme nielen obyvateľov obce, ale aj rekreantov, chalupárov a návštevníkov obce, aby separovali svoj komunálny odpad. Na vyseparované plasty a sklo sú v obci voľne umiestnené zberné nádoby.

Zostávajúci zmesový komunálny odpad ukladajte do vlastných zberných nádob, nie do vriec. Vrecia nebudú pracovníkmi technických služieb odvezené.

Všetkých vás žiadame, aby ste zmesový komunálny odpad a kartóny neukladali k nádobám na separovaný zber. Rovnako plasty treba vhadzovať priamo do nádob a nie ukladať vo vreciach k nádobám, najmä ak sú tieto poloprázdne, čo sa bežne stáva. Taktiež sa stáva, že vrecia odnášajú k nádobám deti, ktoré ich nevládzu vložiť do nádob.

Na jednej strane to spôsobuje problémy pri manipulácii pri vyprázdňovaní zberných nádob, na druhej strane to nevyzerá pekne a v konečnom dôsledku musíme okolo toho všetci chodiť.

Plasty sú odvážané každý utorok. Napriek tomu sú zberné nádoby stále preplnené. Zamysleli ste sa niekedy, prečo je to tak? Je to spôsobené najmä tým, že veľa ľudí vyhadzuje nestlačené plastové fľaše a tetrapakové obaly. Miesto v zbernej nádobe tak zbytočne zapĺňa vzduch.

Dúfame, že nám všetkým záleží na tom, v akom prostredí žijeme a začneme sa podľa toho aj správať.


Vytvorené: 23. 7. 2019
Posledná aktualizácia: 23. 7. 2019 14:34
Autor: Správca Webu